Nowa konsola Nintendo Switch – coraz bliżej premiery

Kiedy w zeszłym roku Nintendo pokazało światu nad czym pracuje – swoją nową konsolę o nazwie Switch, wzbudzili tym zarówno zachwyt jak i kręcenie głową w niedowierzaniu. Opinie na temat Switch są podzielone, jedni uważają to za ciekawą innowację, inni za krok w tył i pogrzebanie swoich szans na nawiązanie jakiejkolwiek rywalizacji z dużo mocniejszymi konsolami PlayStation 4 czy Xbox One.

Nintendo znane jest jednak z tego, że robi swoje, często na przekór temu co wydawało by się racjonalnym posunięciem na rynku gier i konsol. 13 stycznia 2017 roku odbyła się długo wyczekiwana konferencja wielkiego N, na której poznaliśmy wiele szczegółów na temat premiery nowej konsoli.

Nintendo Switch ma ukazać się na całym świecie 3 marca 2017 roku w sugerowanej cenie 299$. Na prezentacji poznaliśmy możliwości konsoli i nieco specyfikacji samego sprzętu, funkcje ruchowe nowych kontrolerów (Joy Con) czy żywotność baterii. Jeżeli zastanawiacie się po co konsoli bateria, to śpieszymy z wyjaśnieniem, że Nintendo Switch to konsola hybrydowa, której można używać w domu podpinając do telewizora i wkładając do specjalnej stacji dokującej. Switch można też zabrać ze sobą, mocując Joy Cony do samej konsoli, która wyposażona jest w 6,2 calowy wyświetlacz dotykowy. Sam zakres pracy na baterii jest bardzo różny i uzależniony od uruchomionej gry. Przykładowo The Legend of Zelda: Breath of the Wild pozwoli na ok 3h zabawy na konsoli przenośnej, inne mniej wymagające tytuły mogą czas gry nawet podwoić. Tragedii nie ma, ale rewolucji też raczej nie możemy się spodziewać. Konsola będzie posiadać złącze USB typu C, dzięki czemu będziemy mogli korzystać, np. z power banków w czasie gry, by nieco wspomóc żywotność baterii.

nintendo switch

Nintendo zapowiedziało również wprowadzenie płatnej usługi sieciowej co jest zdecydowanie odważnym krokiem ze strony japońskiego giganta, jednak wiele osób dopatruje się w tym ruchu znacznej poprawy jakości i stabilności gry w sieci, dlatego koniec końców może to wszystkim wyjść na dobre – oby tylko Nintendo faktycznie przyłożyło się do tego punktu swojej prezentacji.

Poznaliśmy również listę gier na Switch i choć line-up premierowy nie zachwyca (no może poza Zeldą) to w pierwszym roku możemy spodziewać się wielu ciekawych tytułów, takich jak chociażby Skyrim, Fifa 17, Mario Odyssey, Splatoon 2, Xenoblade Chronicles 2, Fire Emblem Warriors, gier z serii Dragon Quest czy Mario Kart 8 Deluxe i wiele innych gier ze stajni Nintendo.

switch nintendo

Wieści ze świata donoszą, że największe sklepu z grami w USA, takie jak GameStop czy Amazon dostały w pierwszych dniach tyle zamówień, że ciężko jest zdobyć pre-order. W Polsce zamówienia przedpremierowe uruchomił jako jeden z nielicznych sklep PowerPlay, w którym znajdziecie konsole w dwóch wersjach kolorystycznych, akcesoria i pady oraz oczywiście gry na Switch. Każdy produkt posiada podaną szacowaną kwotę zamówienia, którą sklep zastrzega sobie do zmiany po oficjalnym ustaleniu cen w kraju.

Bookmark the permalink.

Comments are closed