Konsole i gry dla dzieci jako prezent

Maj to miesiąc, w którym wiele dzieci przystępuje do sakramentu pierwszej komunii. Uroczystość ta tradycyjnie powiązana jest oczywiście z wyprawieniem przez rodziców przyjęcia, na które zapraszamy gości i rodzinę oraz z wręczaniu dziecku upominków upamiętniających tą wyjątkową dla nich chwilę.

Niedługo po okresie komunijnym przypada kolejna okazja do wręczenia dziecku prezentu związana z obchodami Dnia Dziecka 1 czerwca. Jeżeli w naszej rodzinie zdarzy się taka „kumulacja” to warto dobrze zaplanować swoje wydatki i sprytnie podzielić jeden prezent na dwie okazje przypadające bezpośrednio po sobie. Oczywiście nie każdy upominek możemy w ten sposób przygotować, jednak przy odrobinie dobrych chęci z pewnością sobie poradzimy.

W obecnych czasach rower i zegarek nie są już tak oczywistymi wyborami prezentów na komunię jak było jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, dziś dzieciaki dostają telefony komórkowe, laptopy, tablety, a nie rzadko także konsole do gier. W tym ostatnim przypadku zdecydowanie możemy pokusić się na przysłowiowe upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu i przy jednych zakupach zrobić prezent zarówno na komunię jak i na dzień dziecka.

Wszystko za sprawą bardzo popularnych zestawów, przygotowywanych przez samych producentów sprzętu lub sklepy, zajmujące się ich dystrybucją. W zdecydowanej większości przypadków do zakupionej konsoli dołączone są od jednej do nawet 5 gier, a nierzadko możemy spotkać oferty, w których to sklepy same dorzucają kolejne tytuły do zestawu, by zwabić w ten sposób potencjalnego klienta. Jest to sytuacja wręcz idealna, bowiem mając do dyspozycji taki rozbudowany zestaw możemy śmiało pokusić się o podarowanie prezentu w częściach. Na komunię dziecko może otrzymać konsolę i 1 do 2 gier, a na dzień dziecka resztę gier dołączonych do zestawu. Wyjdziemy w tej sytuacji nie tylko obronną ręką, ale i na ekonomiczny plus.

Jeżeli jednak dziecko posiada już swoją konsolę do gier to z pewnością ucieszy się z dodatkowego tytułu go ogrania z okazji dnia dziecka. Warto jednak przed zakupami postarać się dokładnie dowiedzieć jaką konsolę posiada dziecko i jaki gry je interesują. Na rynku bowiem wciąż znajdziemy zarówno sprzęt jak i gry na konsole starszej niż obecna generacji. Gry na Xbox 360 dla dzieci nie zawsze będą funkcjonowały na nowszej konsoli Xbox One. Podobnie jest w przypadku gier na konsole PS3 i PS4, które nie współpracują ze sobą i pokrewnymi systemami. Ważne będzie także znalezienie takiej gry, której w kolekcji dziecka brakuje i która może przypaść mu do gustu, bowiem nic po grze, którą już dziecko ograło, nie wpasuje się w jego zainteresowania lub będzie całkowicie do niego nie przystosowana.

Robienie zakupów i prezentów dla dzieci w obecnych czasach nie jest łatwym zadaniem, dlatego mądre podejście do tematu może zaoszczędzić nam zarówno nerwów jak i pieniędzy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed