Jak grać i nie zbankrutować

Jak grać i nie zbankrutowaćMiłość do gier video większość z nas dopada od wczesnych lat dziecięcych, kiedy po raz pierwszy jesteśmy w stanie opanować i zrozumieć pojawiające się na ekranie obrazy, sterować nimi i wykorzystać możliwości jakie otwierają przed nami gry.

Pielęgnowanie swojej pasji przez okres dzieciństwa, a później przez życie dorosłe coraz częściej wiąże się z dosyć dużymi nakładami finansowymi, które przeznaczamy już nie tylko na sprzęt do grania, ale i na same gry, które bez przerwy zachęcają nas do zabawy. Każdego miesiąca możemy liczyć na co najmniej jedną dużą premierę, która nas zainteresuje, a biorąc pod uwagę aktualne ceny nowych gier na rynku, w skali roku możemy otrzymać już dosyć pokaźną sumę pieniędzy.

Zwłaszcza w czasie, kiedy nie mamy stałego dochodu i naszym jedynym źródłem gotówki jest kieszonkowe od rodziców, zarządzanie swoim budżetem na gry może być dosyć problematyczne. Fakt, że przy odrobinie oszczędniejszym trybie życia, uciułanie pieniędzy na grę z gatunku premium, której za nic nie możemy opuścić nie będzie stanowiło dużego problemu, jednak każda gra z czasem przestanie sprawiać nam tak wielką radość jak wtedy, gdy uruchomiliśmy ją po raz pierwszy. Chęć zagrania we wszystkie najlepsze tytuły często bierze jednak nad nami górę i tu zaczyna się problem: „skąd wziąć pieniądze na gry?”.

Ci bardziej zaradni może znajdą sobie jakaś dorywczą pracę, jednak nie każdy ma taką możliwość, poza tym poświęcając czas na pracę, pozbawiamy się czasu na grę. Na szczęście obecny rynek gier oferuje nam możliwości, w których da się pogodzić szczelny budżet z brakiem konieczności rezygnacji ze swoich wymarzonych gier. Nie ważne na jakiej platformie konsolowej gramy, czy jest to przeszła generacja Xbox 360 czy najnowszy Xbox One. Sklepy z grami, głównie te mniejsze, lokalne posiadają bardzo specyficzną usługę, której na próżno szukać w dużych sieciówkach. Mowa tutaj oczywiście możliwości zakupu gier używanych.

Co rozumiemy przez używaną grę? Jest to gra rozpakowana z folii i najczęściej włożona do napędu konsoli. Nie ważne, czy ktoś przechodził dany tytuł raz czy sto razy, a może w ogóle gry nie ukończył, taką płytę przyjmuje wiele sklepów z grami. Co możemy zyskać oddając swoje gry do sklepu? Przede wszystkim kasę, bo często sklepy skupują gry, na które jest popyt. W innym przypadku dostaniemy możliwość tzw. wymiany, tzn. oddane gry zostaną wycenione i za wskazaną kwotę będziemy mogli wybrać sobie inne gry z oferty sklepu. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy mamy listę gier do ogrania, bowiem przechodząc jeden tytuł jesteśmy często w stanie wymienić go na inny z naszej listy. Używane gry Xbox One długo utrzymują swoją wartość, dlatego zdecydowanie łatwiej jest je wycenić i przeznaczyć na wymianę na inne interesujące nas tytuły. Możliwość zakupu lub wymiany gier używanych jest również bardzo pomocna w przypadku, kiedy decydujemy się na zakup starszej konsoli, na którą gry nie ukazują się z tak dużą częstotliwością, a i w sklepach na próżno szukać bogatej oferty interesujących nas tytułów.

W mniejszych sklepach z grami zdecydowanie łatwiej znajdziemy używane gry Xbox 360 i na wiele innych platform konsolowych, dzięki czemu za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie szybko uzupełnić swoją kolekcję i cieszyć się ogromną ilością doskonałej zabawy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed