Gry wyścigowe – poczuj adrenalinę

Gry wyścigowe towarzyszą nam od początku istnienia platform game’ingowych, od pierwszych 8 bitowych konsol, po maszyny w salonach gier, aż po dzisiejsze, potężne konsole domowe, na które co roku ukazują się liczne tytuły, dostarczające nam mocy wrażeń i pompując w nas ogromne dawki adrenaliny przy każdym ciasno pokonanym zakręcie.

Nowa generacja konsoli Xbox One od swojej premiery w 2013 roku zgromadziła na swoim koncie wiele gier wyścigowych, zarówno tych niezwykle realistycznych jak DiRT Rally czy F1 2016, po wyścigi dla nieco młodszych graczy, takie jak: Obliteracers, Beach Buggy Racing, Super Toy Cars czy ogromne, kasowe produkcje, które zadowolą zarówno poczatkujących jaki doświadczonych kierowców: Need For Speed, Forza Horizon 3, The Crew, Project CARS i wiele innych.

wyścigi na xbox one

Każda z tych gier wnosi do zdawać być się mogło hermetycznego świata wyścigów coś nowego i świeżego, coś co pozwala graczowi na nowo zakochać się w wyścigach, poczuć ten dreszcz adrenaliny i rywalizacji o pierwsze miejsce na podium, zdobywać nowe samochody, modyfikować obecne i poczuć się jak prawdziwy rajdowiec. Wyścigi na Xbox One oferują graczowi wysokiej jakości doznania wizualne, dzięki doskonale odwzorowanym lokalizacjom oraz najmniejszym detalom w samochodach, motorach czy bolidach, w których przyjdzie się nam ścigać. Dodajmy do tego efekty pogodowe, które nie tylko mają wpływ na widoczność na trasie, ale i na zachowanie samochodu, jego przyczepność, sterowność i wszystkie aspekty, które się pod tym kryją.

Współcześnie to chyba właśnie te detale sprawiają, że gra wyścigowa jest popularna lub nie, bowiem gracze oczekują od nowych tytułów pewnego stopnia realizmu, który sprawi, że będą mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy rajdowi. Wyścigi na Xbox One, zwłaszcza kasowe produkcje AAA mogą zapewnić graczom odpowiedni poziom realizmu nie tylko samą grafiką czy zachowaniem samochodu na drodze, ale także dzięki wsparciu popularnych peryferiów, takich jak profesjonalne kierownice do gry. Wielofunkcyjna kierownica, drążek zmiany biegów, sprzęgło, hamulec i gaz pod stopami, a do tego specjalnie wyprofilowany fotel to coraz częstsze wyposażenie gracza, a zarazem fana wirtualnych wyścigów, dlatego pełne wsparcie dla tego typu sprzętu sprawia, że gry wyścigowe nadal cieszą się ogromną popularnością.

kierownica-xbox-one

Wyścigi to również doskonała gra na imprezy, kiedy mamy okazję zmierzyć się ze swoimi znajomymi na podzielonym ekranie. Ponadto są to często gry, o bardzo tolerancyjnym progu dostępu, a to znaczy, że bawić mogą się przy nich zarówno te osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z grami na konsolę, jak i prawdziwi rajdowi wyjadacze, którzy na wirtualnych torach spędzili wiele lat. Xbox One to oczywiście tylko jedna z platform konsolowych na których możemy poczuć się jak kierowca rajdowy, motocyklista, kierowca bolidu formuły 1, skutera wodnego czy antygrawitacyjnych statków, bowiem do dyspozycji graczy jest również szereg tytułów dostępnych na PlayStation 4 jak i na konsole Nintendo: WiiU oraz Switch.

Jedno jest pewne, jeżeli jesteś fanem gier wyścigowych, to nowa generacja konsol z pewnością nie pozwoli ci się nudzić i bez względu na którą platformę do gier się zdecydujemy, będziemy mogli się doskonale bawić.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed