E3 2017 – ZAPOWIEDŹ

E3 czyli Electronic Entertainment Expo to konferencja, na którą z niecierpliwością wyczekuje cały game’ingowy świat. Nowości, zapowiedzi, rozwianie tajemnic, rozbudzenie naszych marzeń i pragnień oraz największe firmy i studia deweloperskie prezentujące swoją pracę przed milionami graczy i entuzjastami nowych technologii na całym świecie. Tegoroczna edycja E3 odbędzie się 10-13 czerwca w Los Angeles, gdzie główne prezentacje sceniczne należeć będą do EA, Xboxa, Bethesdy, Ubisoftu, Sony oraz Nintendo.

Na takie zestawienie, prawdziwych gigantów z branży można już zacierać dłonie, bowiem już dziś dochodzą do nas najróżniejsze informacje o tym czego będziemy mogli się spodziewać po każdym z nich. Choć na chwilę obecną nadal są to spekulacje to jednego możemy być pewni, na E3 w tym roku będzie gorąco!

 

EA

EA występując jako pierwsze będzie miało nie lada wyzwanie, by ustawić poprzeczkę na tegorocznych targach bardzo wysoko. Mając za sobą udane premiery Battlefield 1, FIFA 17, Titanfall 2 czy w końcu Mass Effect Andromedy, wydawca musi się postarać by nie zawieść swoich fanów. Z pewnością możemy liczyć na prezentację dotyczącą Star Wars Battlefront 2, jednak dalsze plany wydawnicze nie są nam jeszcze znane, zatem tym bardziej powinniśmy śledzić poczynania EA i ich wystąpienie.

 

microsoft xbox

Po EA, scenę przejmie Xbox i zapewne Phil Spencer, który zaprezentuje nam tak długo zapowiadany i zachwalany przez Microsoft Project Scorpio, czyli de facto nową, ulepszoną wersję Xbox One. Poza nową konsolą z pewnością zobaczymy także zapowiedzi nowych, ekskluzywnych tytułów na Xboxa, bowiem po spektakularnych zapowiedziach z poprzednich konferencji niewiele gier studia Microsoft ujrzało światło dzienne. Czego się spodziewać? Nie wiemy, ale liczymy na wieści o State od Decay 2 i inne zapowiedzi, które dadzą nam znów powody do odpalenia Xboxa.

 

bethesda

Studio Bethesda na konferencji wystąpi po raz trzeci, jednak jak do tej pory nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele na temat planowanej konferencji. Najprawdopodobniej możemy liczyć na zaprezentowanie Fallouta 4 w wersji VR, a także trochę więcej informacji na temat Skyrima na Nintendo Switch. Większość z nas czeka jednak na zapowiedzi, z których ukrywania do ostatniej chwili studio słynie. Przyszłość znanych już tytułów i nowe IP stanowi clou tego typu wydarzeń, dlatego z pewnością warto śledzić i obserwować konferencję Bethesdy.

 

ubisoft

Ubisoft, którego konferencję (mamy nadzieję) znów poprowadzi niezastąpiona Aisha Tyler z pewnością zaprezentuje nam nową odsłonę Assassin’s Creed Empire, której pierwsze zajawki już możemy znaleźć w sieci. Fani serii z pewnością mogą spodziewać się nowych wrażeń, zwłaszcza, że w zeszłym roku Ubisoft odpuścił sobie dosyć cykliczne wydawanie nowych części serii Assassin’s Creed. Z dużą dozą pewności możemy spodziewać się również nowych informacji na temat The Crew 2 oraz Far Cry 5, którego akcja osadzona będzie w Stanach Zjednoczonych w Montanie.

 

sony playstation

Konferencje Sony zawsze cieszą się dużą popularnością, bowiem najczęściej zapowiadane są na nich ekskluzywne tytuły gier zmierzających na PS4. Bardzo liczymy na to, że dowiemy się czegoś więcej na temat nowego God of War oraz The Last Of Us 2. Nie wykluczone, że poznamy także trochę dodatkowych informacji o Destiny 2 i przygotowanych bonusach dla posiadaczy konsoli od Sony, gdyż jak wiemy współpraca z Bungie w tym zakresie układa się od kilku lat bardzo owocnie. Trzymamy również kciuki za kolejną prezentację Days Gone i całą masę zapowiedzi od PlayStation.

 

nintendo

Ostatnim akcentem tegorocznego E3 będzie konferencja Nintendo. Zapewne zaprezentowane zostaną nowe gry na konsolę Nintendo Switch, które swoją premierę miało w marcu. Z zapowiedzi Nintendo wynika jednak, że mimo iż Switch będzie stanowić centralny punkt wystąpienia to firma przygotowała również coś dla pasjonatów konsol przenośnych, dlatego tym bardziej warto obserwować tegoroczne poczynania wielkiego N.

 

Tak pokrótce wygląda zarys konferencji E3 2017. Osobiście nie możemy się już doczekać prezentacji, zapowiedzi i relacji. Warto podkreślić i pamiętać również, że konferencje będzie można śledzić na żywo na platformie Twitch.tv, a dla tych, którzy nie będą w stanie oglądać na żywo będą one dostępne jak zwykle na oficjalnych kanałach na YouTube. Dodatkowo należy brać poprawkę na to, że rozpiska godzinowa i dniowa poszczególnych konferencji podana jest w lokalnym czasie Los Angeles czyli (PDT – Pacific Daylight Time) do którego należy doliczyć +9 godzin czasu polskiego. Z tego względu niektóre konferencje u nas będą miały miejsce w środku nocy, ale prawdziwym graczom zarwana nocka nie straszna 🙂

 

e3 rozpiska konferencji 2017

źródło: www.e3expo.com

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed